InstytutInformatyki
i Mechatroniki

Aktualności

7 listopada 2014Wizyta dr. inż. Romana Danela

W dniach 9.11 - 15.11.2014 cykl wykładów dla studentów oraz pracowników Instytutu Informatyki i Mechatroniki wygłosi wykładowca z VŠB-Technical University of Ostrava dr inż. Roman Danel.

Szczegóły
24 października 2014Za nami Noc Nauki

23 października 2014 roku pracownicy Instytutu Informatyki i Mechatroniki uczestniczyli w Nocy Nauki zorganizowanej w VIII Liceum Ogólnokształcącym w Bydgoszczy. Przybyli goście mieli możliwość sprawdzenia się w roli operatora drona. Bardzo duże zainteresowanie wzbudziły pokazy działania drukarki 3D. Wiele radości, szczególnie najmłodszym uczestnikom zajęć, dała zabawa z robotami mobilnymi zbudowanymi w oparciu o zestawy Lego Mindstorm. W trakcie nocy nauki swój debiut odbyła najnowsza konstrukcja Instytutu, czyli 6-wirnikowa platforma latająca. 

Dziękujemy wszystkim uczestnikom. Zapraszamy za rok.

Szczegóły
15 października 2014Noc Nauki

Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych na warsztaty i pokazy w ramach Nocy Nauki. 23 października 2014 roku będziemy w Zespole Szkół Medycznych w Bydgoszczy. Przeprowadzimy pokaz wykorzystania drukarki 3D. Będzie można się sprawdzić jako operator drona. Dla zainteresowanych odbędą się warsztaty budowania i programowania robotów mobilnych. W ramach Nocy Nauki jest także planowana pierwsza prezentacja najnowszej latającej platformy mobilnej Instytutu. Serdecznie zapraszamy.

Szczegóły
Kursy i szkolenia
Uniwersytet Trzeciego Wieku
Centrum Projektów Edukacyjnych
Studia podyplomowe
MBA
Studia I i II stopnia